Size bir telefon kadar yakınız
0216 498 50 09
Dil Seçin
trende

Proje Kargo Lashing

04.09.2019
298 görüntülenme
Proje Kargo Lashing

Lashing hizmetlerinin önemli türlerinden biri olan proje kargo lashing hizmeti, proje öncesi lashing anlamına gelmektedir. Bilindiği üzere lashing sabitleme anlamına gelmekte ve gemi üzerine ürünlerin sabitlenmesi olarak çevrilmektedir. Proje öncesi lashing ise, ağırlığı ve yoğunluğu çok yüksek olan ürünlerin ve denizaşırı ürünlerin taşınma esnasında sabitlenmesi anlamına gelir. Yani daha açıklayıcı olmak gerekirse, deniz üzerinden taşınacak fakat daha sonrasında karaya aktarılacak ürünlerin önce gemiye sabitlenmesi, daha sonra gemiden çıkarılması ve en son olarak karadan taşıma yapılacak kamyonlara ve tırlara sabitlenmesi anlamında 3 aşamalı bir iştir.

Trafolar, iş makinaları, kule vinçler, depolama tankları, jeneratörler ve daha fazlası deniz üzerinden aktarımı kolay sağlanamayan, bazı bölgelerde denizden çıkarılması gereken ve bazı bölgelerde de tekrardan denize aktarılması gereken ürünlerdir. Bu ürünlerin tekrar tekrar sabitlenme işleminin gerçekleştirilmesi aynı firmanın kontrolünde sağlanmalıdır. Farklı firmalar bu işi takip edemeyecektir ve sabitleme işlemini bir tanesinin bile doğru yapamaması durumunda, firma büyük hasar görecektir.

Proje kargo lashing hizmeti, lashing hizmetlerinin tamamından farklı ve daha kapsamlı bir hizmettir. Her aşamada tek tek dikkatli olunmalı, sabitleme işlemi en iyi şekilde yapılmalıdır. Herhangi bir noktada verilen açık, firmaların karşılıklı olarak çok büyük zararlar görmesine neden olabilir.

Proje kargo Lashing Hizmeti Nasıl Verilmelidir?

Son derece kapsamlı ve kaliteli bir şekilde, her adımı tek tek kontrol edilmesi gereken bu hizmeti, en doğru şekilde vermenin ilk ana noktası firmaların kontrol mekanizmasıdır. Lashing hizmetini veren firmanın, çalıştırdığı ekip ile birebir iletişim kurulmalı ve eğitim bilgileri tek tek araştırılmalıdır. Bu konuda herhangi bir eğitimi ve tecrübesi olmayan kişiler, bu işi acemi bir şekilde gerçekleştirmeye kalktıklarında, ufacık bir noktada dahi büyük hasarlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle dikkatli olunması gereken ilk nokta budur.

Bunun haricinde firmanın şubeleri detaylı bir şekilde incelenmelidir. Liman haritası edinilmeli, şubeler hakkında yeterli bilgi alınmalı ve dolandırıcılığı yer bırakılmamalıdır. Bu hizmet diğerlerinden farklıdır. Firma şubesi olmadığı halde varmış gibi davranabilir. Bu çok ciddi bir sorundur, ürünler tam değişecekleri bölgeye gittiklerinde orada hiç kimsenin olmaması, firmanın çok ciddi bir kayıp yaşamasına neden olur. Bu nedenle gerçekten güvenilir bir firma bulunmalı ve yerleri iyice araştırılmalı, her yere tek tek telefon edinilerek bu konuda bilgiler alınmalıdır.

Her şubede aynı ekipmanın olup olmadığı da kontrol edilmeli, bununla ilgili belgeler imzalatılmalıdır. Farklı şubede kalitesiz bir ekipman ile karşılaşarak ürünlerin zarar görmesine neden olmak, firmaların ilişkilerini gerebilir. Ayrıca zaman konusunda da çok dikkatli olmak gerekir. Proje kargo lashing hizmeti veren firmaların bir kısmı, ürünlerin teslimatını söz verdikleri tarihlerde gerçekleştirememektedir. Ki esasında bu durum, ürünleri satın alacak firma için ciddi ve tehlikeli bir problemin oluşmasına neden olmaktadır.

Proje kargo lashing hizmeti veren firma, gemi içerisindeki ekibe mutlaka olası kazalar hakkında eğitimler vermeli ve herhangi bir sorun oluştuğunda nasıl davranacakları konusunda onları bilgilendirmelidir. Ekibin içeride bilgili olması ve doğru ayırımı saptaması, ürünler zarar alacak bile olsalar, büyük bir kısmını kurtarmalarını sağlayacaktır.

Geminin ne kadar malzeme taşıyabildiği iyice araştırılmalı, malzeme sevkiyatı doğru bir şekilde yapılmalıdır. Fazla ürün taşıtmak, geminin batmasına kadar neden olabileceğinden dolayı, bu konuda bilirkişiler doğru hesaplamalar yapmalıdır. Bunun haricinde eksik ürün taşıtmak, bir sefere daha neden olabilir ki bu maliyetlidir. Ayrıca doğru bölgeye doğru miktarda ürün konulmalıdır. Bir tarafa fazladan ürün koymak, geminin daha çok sallanmasına neden olabilir. Tüm bunların tamamı tehlikeli işlerdir. Bu nedenle bu hizmetin en doğru şekilde verilmesi gerekir.

Proje kargo lashing hizmeti alınırken, gemi taşımacılığı konusunda tecrübeli kişiler tercih edildiği gibi kara taşımacılığı konusunda da tecrübeli kişiler tercih edilmelidir. Bir firma gemi taşımacılığında olduğu kadar, kara taşımacılığında da iyi olmalıdır. Aktarma merkezlerinde bulunan ekipmanlar buna göre dizayn edilmeli ve buna göre bir hizmet verilmelidir.

Proje kargo Lashing Firması Nasıl Seçilir?

Proje kargo lashing firması seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk husus, bu firmanın referanslarıdır. Bazı firmalar çok iyi lashing hizmeti verdikleri halde, proje kargo lashing konusunda uzman olmayabilirler. Proje kargo lashing hizmeti aktarmalı ve tekrarlanmalı bir hizmettir. Bu nedenle bir firmanın doğru firma ile çalışması ve mümkünse, aynı firma ile devam etmesi şarttır. Firmanın değişmesi tekrar aynı sorunları beraberinde getirecek, şirketleri tekrar bir arayışa sürükleyecektir.

Doğru bir firmanın tercih edilmesi için, referansların tamamının yorumları okunmalı ve bazıları ile iletişime geçilmelidir. Çünkü ancak iletişim noktasında doğru yorumlar ile karşılaşılabilir. Parayı verip reklam yaptıran ve esasında çok acemi olan firmaların tercih edilmemesi için, referanslar iyice değerlendirilmelidir. Referansların iyi olması, firmanın da iyi olması anlamına gelir.

Aktarma işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiği konusunda detaylı bilgilere ulaşılmalı ve herhangi bir sorun yaşanmayacağına emin olunduğunda firma tercihi yapılmalıdır. Karşı tarafta bir şube olduğunu söyleyerek insanları dolandıran birçok firma bulunmaktadır. Bunun en iyi kanıtlarına, karşı şube aranarak ve çevresinde bulunan yerler hakkında bilgi alınıp, onlarla da iletişime geçilerek ulaşılabilir. Dünya haritası üzerinde webcam ile yerleşkeye bakılmalı, insanlara güvenmek konusunda çok dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde bu konuda dolandırılıp yarı yolda kalan yüzlerce şirket bulunmaktadır. Bu durum hem teslimatı geciktirir, hem de ürünlerin zarar görmesine neden olabilir.

Paketleme ve sandıklama alanında da 7/24 en iyi hizmeti vermekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Aramak İçin Tıklayın