Size bir telefon kadar yakınız
0216 498 50 09
Dil Seçin
trende

Lashing

04.09.2019
356 görüntülenme
Lashing

Lashing, araç ve gemi üzerinde taşınan ürünlerin, düşmemesi, hava şartlarından etkilenmemesi ve hasar görmemesi amacıyla verilen sabitleme işlemidir. Lashing, firmaların karşılıklı olarak ilişkilerini etkileyen, ürünlerin karşı tarafa hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan, hava şartları dolayısıyla imkanları kısıtlı bölgelere ürünlerin taşınmasını sağlayan ve insanların mağdur olmasını engelleyen kapsamlı bir hizmettir.

Lashing hizmetleri çeşitlidir. Firmaların ihtiyaçları, hava şartlarının olanakları ve firmaların tercihleri doğrultusunda verilen bu hizmet, oldukça esaslı bir hizmettir. Doğru bir şekilde verilmediği takdirde, insan yaşamını tehlikeye atabilecek kadar riskli olan bu hizmetin, doğru firmalardan alınması ve firma tercihi yapılırken bazı esaslara dikkat edilmesi çok önemlidir.

Lashing Hizmetleri

Lashing hizmetleri yukarıda da belirtildiği gibi çeşitli olarak türlere ayrılmaktadır. Bu türlerin başında, paketleme ve sandıklama adı altında topladığımız hizmet vardır. Bazı araçlar ve gemiler, alabilecekleri yük tonunun yüksek olmasına rağmen, ürünlerin küçük ve biçimsiz olması dolayısıyla çabuk dolmakta ve ekstra sefer gerektirmektedir. Özellikle yurtdışı ticaretlerde sorun haline gelebilecek ve alıcı firmaya ürünlerin zamanında gitmesine neden olabilecek bu sorun, paketleme ve sandıklama lashingi ile ortadan kalkmaktadır. Paketleme ve sandıklama hizmetinin ilk adımı olan sandıklama hizmeti, küçük ürünlerin büyük ve küçük boylardaki dikdörtgen veya kare sandıklara yerleştirilmesi ile mümkün olmaktadır. Bu sandıkların içerisine türlerine, hammaddelerine ve yapılarına göre yerleştirilen ürünler, hem zarar görme ihtimalleri ortadan kaldırılarak, hem de daha az yer tutarak güvenle taşınabilirler. Bu hizmetin başka bir amacının daha olduğu bir gerçektir. Verilen bu hizmet sayesinde, örneğin porselen tabak gibi ürünler sandıklanarak, düşme tehlikelerinden korunurlar. Üst üste dizilen küçük ürünlerin malesef düşme tehlikeleri bulunmaktadır. Özellikle kırılacak ürünleri bu sorundan, sandıklama yöntemi uzaklaştırmaktadır.

İstanbul Lashing

Paketleme hizmeti ise, büyük ve zarar görme ihtimali yüksek olan ürünler için tercih edilen bir hizmettir. Bu tarz ürünlerin üzerine köpük veya şişme plastikler kapatılarak, düştükleri takdirde bile zarar görmeleri engellenir. Bunun dışında sağlam ve hava şartlarına dayanıklı paketlere konularak, ürünlerin yağmur, kar ve fırtına gibi hava olaylarından etkilenmeleri önlenir.

Lashing hizmetlerinin diğer bir türü olan brandalama ve koruma hizmeti, özellikle hava şartları olumsuz olan bölgelere gönderilen ürünler için gereklidir. Okyanus açıklarında taşınacak olan ürünlerin tamamına, hava şartlarına bakılmaksızın bu hizmetin sağlanması gerekmektedir. Çünkü açık denizde hava şartlarının nasıl olacağı ve neyi getireceği bilinmemektedir. Araç üstü lashing hizmetinde, özellikle kışları kış, yazları da tam yaz olan bölgelere gönderilecek ürünler için brandalama ve koruma hizmeti verilir. Brandalanan ürünler yağmur, kar, yakıcı güneş gibi hava şartlarından korunarak gideceği yere en iyi şekilde ulaştırılır. Bu hizmet sayesinde, firmaların ikili ilişkileri de olumlu yönde ilerleyecektir.

Diğer bir lashing hizmeti olan araç üstü lashing hizmeti, kamyonların ve tırların üzerinde taşınacak olan ürünlerin en iyi şekilde sabitlenmesi amacıyla verilmektedir. Ürünler doğru lastikler ve ipler kullanılarak araçların üzerine sabitlenir. Kalitesiz ve hasarlı malzeme kullanmak, ürünler ne kadar iyi paketlense de düşüp zarar görmelerine neden olacaktır. Bu nedenle araç üstü lashing hizmetini en iyi şekilde veren firmalar ile çalışmak gerekir. Hava şartlarına göre brandalama ve koruma hizmeti almak, araca yeterince ürün yerleştirebilmek adına paketleme ve sandıklama hizmeti almak daha doğru olacaktır. Firmaların ve şirketlerin tercihlerine göre ekstra alabilecekleri bu hizmetler, ürünlerin karşı tarafa sorunsuz gidebilmeleri açısından önemlidir.

Lashing hizmetleri arasında en çok özen gösterilmesi gereken hizmet türlerinin başında, gemi proje lashing hizmeti gelmektedir. Gemi proje lashing hizmeti, gemiler üzerinde taşınacak olan ürünler için verilmektedir. Gemi proje lashing hizmeti, diğerlerinden çok daha kapsamlı ve önemli bir hizmettir. Bu hizmet yurtdışı ticaretlerde kullanıldığından, ülkelerin ihracat ve ithalat bütünlüğünü oluşturmaktadır. Doğru bir lashing firması ile çalışılmadığı takdirde, firmalar karşılıklı olarak çok zor durumda kalır. Gemilerin ne kadar yük taşıma kapasitelerinin olduğunu bilmek gerekmektedir. Az yüklenen ürünler fazladan sefere, fazla yüklenen ürünler de insan yaşamının tehlikeye girmesine neden olabilir. Bu nedenle firmaların doğru lashing firmaları ile çalışmaları şarttır. Ayrıca firmalar ek olarak brandalama ve koruma ve paketleme ve sandıklama hizmetlerini kesinlikle almalıdır. Ürünler karşı tarafa iyi durumda gitmedikleri takdirde, şirketler anlaşamayacakları gibi, satıcı firma çok ciddi zarar etmiş olacaktır. Ayrıca alıcı firma, ürünlerin zamanında gelmemesine karşılık zarar edebilir. Bu nedenle bu hizmetin en iyi yerden en iyi şekilde alınması gerekir.

Lashing hizmetlerinden bir diğeri olan proje kargo lashing hizmeti, en az ötekiler kadar önemlidir. Bu hizmet, ikili lashing gerektirir. Önce karadan, daha sonra da denizden belirli ülkelere ulaşacak veya önce denizden, sonra karadan ulaşacak, veya arada bir nehir, deniz, okyanus değiştirecek olan ürünler için gerekli olan bu hizmet firmaların lashing şubelerinde gerçekleşir. Yani bir lashing firması seçilirken, limanlarda şubelerinin olmasına çok dikkat edilmelidir. Hazır bekleyen araçlara veya gemilere aktarılacak olan ürünler, satıcı şirket için çok önemlidir. Şirketlerin batmasına bile neden olabilecek maliyetlere sahip olan bu durumlar, iyi bir lashing firması ile çalışıldığı takdirde ortadan kalkacak, gerçekten kaliteli bir hizmet sağlanacaktır. Bu nedenle firmalar özellikle bu hizmet için en doğru lashing firması ile çalışmalı, firmanın referanslarını iyice değerlendirmeli ve şubelerini de araştırmalıdır.

Lashing Hizmeti Verdiğimiz İller

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak, Ambarlı lashing, Zeytinburnu lashing, Kadıköy lashing, Kartal lashing, Bostancı lashing, Avcılar lashing, Sarıyer lashing, Levent lashing, Hadımköy lashing, Pendik lashing, Tuzla lashing, Gebze lashing, Kocaeli lashing, Çerkezköy lashing, Dilovası lashing, Körfez lashing, Gölcük lashing, Derince lashing, Hendek lashing, Nilüfer lashing, Sultanbeyli lashing, Çekmeköy lashing, Arnavutköy lashing, Karasu lashing, Yumurtalık lashing, Eskihisar lashing, Sanayi lashing, Sincan lashing, Etimesgut lashing, Kızılay lashing, İkitelli lashing, Çorlu lashing, Hopa lashing, Beşiktaş lashing, Eminönü lashing, Karaköy lashing, Beykoz lashing, Üsküdar lashing, Şile lashing, Yakacık lashing, bölgelerine 7/24 hizmet.

ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Aramak İçin Tıklayın